fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: болница

Фото: Скриншот

Израел нуди евакуација на бебињата од оштетената болница во Газа

Израелската војска денеска соопшти дека е подготвена да ги евакуира бебињата од најголемата болница во Газа каде што палестинските власти соопштија дека две новороденчиња починале, а десетици други се загрозени ...

Лекарите превезуваат повредено палестинско дете во болницата Ал-Шифа во градот Газа по израелскиот воздушен напад на 11 октомври 2023 година (Wikimedia Commons)

Во болница во Газа умираат предвремено родени бебиња

Израелската невладина организација Лекари за човекови права-Израел денеска соопшти дека „две предвремено родени бебиња починале“ бидејќи недостигот на гориво го спречил продолжувањето на неонаталната нега во Ал Шифа, најголемата болница ...

Фото: IsraelToday

Стотиците загинати во експлозијата во болницата во Газа предизвикаа гневни демонстрации низ Блискиот Исток, Хамас и Израел си ја префрлаат вината

Во голема експлозија што ја потресе болницата во градот Газа, преполна со ранети и други Палестинци кои бараа засолниште, загинаа најмалку 500 луѓе, соопшти Министерството за здравство на Хамас. Хамас ...

Најмалку 500 загинати во израелски воздушен напад врз болница во Газа; Хамас подготвен да ги ослободи за еден час сите заложници доколку прекинат бомбардирањата

Помеѓу 200 и 300 луѓе загинаа во воздушен напад на арапска баптистичка болница во градот Газа, изјави портпарол на палестинското Министерство за здравство, објавија западните медиуми. Хамас соопшти дека израелскиот ...

Возило донирано за болницата во Кавадарци

ЈЗУ Општа болница Кавадарци доби автомобил за потребите на медицнискиот персонал. Автомобилот е донација на Дрекслмајер во рамки на програмата на компанијата за општествена одговорност. Клучевите од автомобилот му беа врачени ...

Распишан конкурс за идеен проект за нова градска болница во Аеродром

Распишан е конкурс за идеен проект за нова градска болница на подрачјето на општина Аеродром. Конкурсот ќе се спроведува преку Електронскиот систем за јавни набавки.  Учеството на конкурсот е анонимно, ...

Прилепската Градска болница ќе добие 44 електрични кревети и опрема

Меѓународната организација „Пламен на Мирот“ од Виена, меѓународната невладина организација „Суверен болнички ред „Св. Јован од Ерусалим", Ротари клубот „Прилеп“ и Лајонс клуб „Вардар“ ќе донираат 44 електрични болнички кревети и ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER