fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА архива
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа

Tag: 27 април

Фото: МИА архива

Судењето за „Организатори на 27 април“ одложено за 30 април

Судењето за случајот „Организатори на 27 април“ денеска е одложено за 30 април годинава. Судијата Илија Трпков, на почетокот на денешното рочиште информира дека членот на Судечкиот совет, судијката Дијана ...

Одложено судењето за „Организатори на 27 април“, се чека мислење од Врховен за Законот за амнестија

Судењето за случајот „Организатори на 27 април“ одложено за 30 јануари идната година. Дотогаш, како што информираат од Основниот кривичен суд Скопје, се очекува Врховниот суд да донесе мислење во ...

Насилен упад во Македонското собрание, 27 април 2017.

Ја гледам денес парадата на протестите…

СЛОБОДАН УНКОВСКИ Ја гледам денес Парадата на протестите Заедно као проба за Граѓанската војна: Напред багери за кршење на вратата на Собранието, потоа црни тетовирани командоси скриени во маскираните, без ...

27 април 2017 година, напад на Собранието.

ВМРО-ДПМНЕ и Левица со народни пари го поддржуваат крвопролевањето од 27 април

ДЕХРАН МУРАТОВ Општина Битола (ќе) поддржува терористичко загрозување на уставниот поредок со народни пари. Советниците на ВМРО-ДПМНЕ и Левица, и со помош на советничката од ЛДП-ДОМ (која обезбедила кворум за ...

Фото: миа.мк

Апелација ја укина првостепената пресуда за „Организатори на 27 Април“, случајот вратен на повторно судење

Апелациониот суд Скопје ги уважи жалбите и ја укина првостепената пресуда за случајот Организатори на 27 Април од 26.07.2021 година и предметот го врати на повторно судење пред Основниот кривичен ...

Собранието не прифати по скратена постапка да се донесе Предлог-законот за амнестија на лицата осудени за настаните на 27 април 2017

Во Собранието попладнево на 106-тата седница не беше прифатено по скратена постапка да се донесе Предлог-закон за амнестија на лицата осудени за настаните во Собранието на 27 април 2017, поднесен ...

Две години од упадот во Конгресот во САД, настан идентичен на македонскиот 27 април: Дали истиот центар стои зад двата напади?

Поминаа две години од насилниот упад во американскиот Конгрес, моментот кога поради политичките и лични амбиции на еден човек, загрозена беше демократијата во САД. Настанот на 6 јануари 2021 години ...

Page 1 of 12 1 2 12

CIVIL MEDIA NEWSLETTER