fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: антиукраински слогани

Фото: Укринформ

Полското Министерство за надворешни со одговор на антиукраинските пароли на протестите на земјоделците

Употребата на антиукраински пароли на протестите на земјоделците им штети на интересите на Полска, ги компромитира организаторите на штрајкот и може да укаже на обиди на радикалите кои можеби се ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER