fbpx
Палестина - Фото МИА
Фото: МИА / Архива
Фото: Медиа Претседател за сите
Фото: Принтскрин
Фото: Трн.мк
Фото: Укринформ
Бранко Тричковски, колумнист

Tag: Апасиев

Вандалско однесување на Крмов и Апасиев во Собранието

Кратко по продолжувањето на собраниската седница попладнево вторпат беше прекината откако „вандалите“ на Левица, Борислав Крмов и Димитар Апасиев предизвикаа инцидент на говорницата во Парламентот. Тие постојано бараа седницата да ...

СДСМ: Мицкоски нема компас, стана заложник на Апасиев и анти-ЕУ политичар

Христијан Мицкоски нема компас, само декларативно се залага за европската иднина на државата, а од друга страна го кочи и попречува европскиот пат, наведува СДСМ во денешното соопштение. Владејачката партија ...

СДСМ: Милитаристичките изјави на Мицкоски покажуваат дека е заложник на Апасиев

Христијан Мицкоски е политичар без став и визија за стратешките прашања и делува против интересите на државата и на граѓаните, се вели во соопштението на СДСМ, Затоа Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ...

Ковачевски до Апасиев: Изнесувањето лажни обвинувања често пати се дел од паранојата и централен симптом на психозата

  „Изнесувањето лажни обвинувања и општа недоверба кон луѓето исто така честопати се дел од паранојата. Параноична личност може да се убеди себеси дека некоја случка била намерна иако според ...

Мицкоски е неуспешен ученик на Груевски и заложник на Апасиев, велат од СДСМ

-Христијан Мицкоски исплашен за својата фотелја, продолжува да пласира едни исти лаги во кои веќе не верува ни членството на неговата партија. -Дејствувајќи против интересите на граѓаните и државата, мешајќи ...

Ковачевски: Парламентарното мнозинство ќе биде поголемо од тоа што е денес

Во СДСМ има чесни структури. Пратениците на СДСМ се членови по функција на Централниот одбор и нивниот глас вреди исти колку што вреди гласот на претседателот на партијата и секој од нив го кажува своето мислење. Сите одлуки ...

Костовски: Активната блокада е покажување на вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ и нивната нервоза кога не се на власт

Активната блокада е покажување на вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ и нивната нервоза кога не се на власт, кажа пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски во гостување на Алсат. Тој додаде дека ...

За актерите во рускиот свингерај

ЗОРАН БОЈАРОВСКИ Предизвикувајте континуирани кризни состојби, преземајте активности за доведување на противникот во заблуда и постојано поткопувајте и ослабнувајте ги неговите позициии; Креирајте ситуации и наративи за да го доведете ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER