fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: Белград

По Владата се очекува косовското Собрание да ја усвои платформата за политички дијалог со Белград

Ако Собранието во Приштина ја усвои платформата на власта, во која се предвидува разговорите со Белград да завршат со меѓусебно признавање и се спомнува столот во ОН, нашата страна  тоа ...

Дачиќ: Србија нема да го менува ставот кон Русија

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека ЕУ врз Белград врши континуриано наметнување на обврската за усогласување на надворешната политика во поглед на Русија и приклучување на санкциите, ...

Собраниска делегација на Интерпарламентарна конференција во Белград

Делегација од Собранието на Република Македонија предводена од пратениците од Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство, Татјана Прентовиќ, Мира Стојчевска, Реџаиљ Исмаили и Панче Минов денеска во Белград ќе учествува ...

Собраниска делегација на Интерпарламентарна конференција во Белград

Македонска собраниска делегација на 13 април во Белград ќе учествува на семинар на тема „Инструмент за пред-пристапна помош во руралниот развој: Научени лекции и идни перспективи", што се одржува во рамките на ...

Мичел: САД се враќаат на Балканот поради Русија

Помошник-американскиот државен секретар Вес Мичел, по состанокот во Приштина со косовскиот претседател Хашим Тачи, вети дека неговата земја иднина ќе има поактивни акции во Западен Балкан, јавуваат грчките медиуми. "Гледаме ...

Локални избори во Белград

Откако повеќе години ја имаат апсолутната власт во Србија на сите нивоа, коалициите на партии предводени од  Српската напредна партија (СНС) на шефот на државата Александар Вучиќ (СНС) и од ...

Page 8 of 9 1 7 8 9

CIVIL MEDIA NEWSLETTER