fbpx
Gaza war (Image by hosny salah from Pixabay)
Фото: Влада на РСМ

Tag: „Браќа Манаки“

Костадиновска-Стојчевска: Фестивалот на врвната визуелна уметност „Браќа Манаки“ е чувар на споменот за љубопитните браќа Милтон и Јанаки

Многубројни гости со силен аплауз го поздравија македонскиот филм „Домаќинство за почетници“ на режисерот Горан Столевски, по светската премиера на Фестивалот во Венеција, со кој вчеравечер во Центарот за култура ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER