fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: Букурешт

Масовни протести против помилување на осудени за корупција

Десетици илјади луѓе вчера маршираа низ романската престолнина и во други градови, како протест против предлогот на Владата да се помилуваат стотици затвореници, меѓу кои и поранешни политичари, осудени за ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER