fbpx
Илустрација подготвена со AI gencraft
Фото: Скриншот
Судењето на германскиот државјанин Рико Кригер, кој беше осуден на смрт во Белорусија. Фото: Редит
Фото: Скриншот

Tag: Букурешт

epa06829198 Women shout slogans and hold a Romanian flag (L) and a banner reading 'All for Justice' during a protest in front of Victoria palace, government headquarters, in Bucharest, Romania, 21 June 2018. Thousands of people gathered to protest against the changes to the judiciary system pushed in parliament by the leftist ruling party Social Democracy Party (PSD). The opposition parties and civil right activists are saying that these revisions to anti-corruption laws are means to increase political control over the judiciary and to limit the independence of judges and prosecutors.  EPA-EFE/BOGDAN CRISTEL

Антикорупциски протест во Букурешт

Демонстранти поставија голем транспарент пред зградата на романската Влада пред денешната седница на која се разгледува закон за амнестија. - Разбуди се и излези на улица! Диктатурата секогаш се воспоставувала ...

Квадрилатерална средба во Букурешт

Во Букурешт денеска ќе се одржи состанок на Високиот совет за соработка на Романија, на Србија, на Грција и на Бугарија. На состанкот на  Високиот совет ќе присуствуваат премиерите на Романија, на ...

Добро утро со Орданоски

Не дека не, ама што ако не?!

Пишува: Сашо Орданоски Важноста на разработката на „Планот Б“ во политиката најчесто се покажувало како подеднакво значајно како и работењето врз „Планот А“. Не само затоа што подготвеноста за неуспех на ...

Разрешен е Јакимовски!

Советот на Мрежата за борба со тежок криминал СЕЛЕК во Букурешт, Романија, во која членуваат 12 земји во регионот, денеска, со 11 гласа, едногласно го разрешил од функцијата генерален директор, ...

Димитриевски: Одбраната на државата, 12 години беше на дното во општеството!

Експертот за одбрана, Максим Димитриевски, пратеник и претседател на Комисијата за одбрана во СДСМ, по повод јубилејoт-25 години од формирање на АРМ, им порачува на припадниците на Армијата, но и ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER