fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: Али Ахмети

Ахмети го собира Фронтот во Тетово

Демократската унија за интеграција (ДУИ) преку официјално соопштение ги покани сите партиски структури и функционери на заедничката средба на Европскиот фронт што ќе се одржи денеска  во Тетово. „ДУИ, во ...

Али Ахмети, Скендер Реџепи - Зејд, Европски фронт

Ахмети: Кога Русија го загрозува светскиот мир со закана на употреба на нуклеарно оружје, нема како да седиме мирни ние на Западен Балкан

Кога Русија го загрозува светскиот мир со закана за употреба на нуклеарно оружје, Русија прави војна и бомбардира една суверена држава како што е Украина нема како да седиме мирни ...

Али Ахмети, Скендер Реџепи - Зејд, Европски фронт

Ахмети во коалиција со Реџепи за „Европски фронт“, поканети и партиите од сите етнички заедници

Претседателот на демократската унија за интеграција, Али Ахмети, и претседателот на Движењето на народот Скендер Реџепи – Зејд денеска потпишаа договор за коалиција за претстојните претседателски и парламентарни избори. Ахмети ...

Ковачевски, Заев и Ахмети разговарале за стратегијата за настап на изборите

Премиерот Димитар Ковачевски и актуелен лидер на СДСМ, лидерот на ДУИ Али Ахмети и поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев на синоќешната заедничка средба во Скопје,  разговарале за ...

Политичката сцена на Албанците: Сите се за Европа, бараат поддршка од социјалистите Рама и Курти

Во пресрет на двојните претседателски и парламентарни избори, за политичкиот блок партии на Албанците, очигледно, исклучително важна е поддршката на социјалистите Албин Курти и Еди Рама. Веќе е објавено дека ...

Што си кажаа холандскиот амбасадор Коп и лидерот на ДУИ, Ахмети?

Амбасадорот на Холандија, Дирк Јан Коп, денеска се сретна со лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети. Според соопштението од амбасадата, Амбасадорот му порачал дека политичкото влијание врз ...

Опозицијата може секој ден да бара избори и да ја гледа ДУИ во опозиција, но треба да се освестат дека гледале сон што нема да се оствари, порача Ахмети

„Не еднаш, македонската опозиција побара од мене да ги навредам, за да им го зголемам рејтингот кај македонската заедница. Но, јас не го направив тоа. Им реков на претседателот и ...

Бектеши со јавна покана до Мицкоски да ја посетат компанијата на Шкумбин Ахмети во Кичево

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска упати јавна покана до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и заедно со новинарите да одат да ја посетат компанијата на синот на претседателот на ...

Внатрепартиска дебата во ДУИ или поделба до уништување… Што се крие зад негодувањата во партијата со 20-годишна власт?

НАЗМИ АБДУРАХМАНИ По парламентарните избори во 2020 година, кога коалицијата „Можеме“ предводена од социјалдемократите (СДСМ) на Зоран Заев и Демократската унија за интеграција (ДУИ) со нивната позната кампања „Псе јо“ ...

Page 1 of 8 1 2 8

CIVIL MEDIA NEWSLETTER