fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: бојкот

Фотомонтажа; Д. Мишев / ЦивилМедиа

Инаугурацијата на Путин бојкотирана од Западот, ја удостоија „специјалните гости“- Стивен Сигал, Патријархот Кирил, чеченскиот сатрап Кадиров и водач на моторџиска банда

ДРАГАН МИШЕВ Петтата инаугурација на Владимир Путин за претседател на Русија која се одржа во вторникот, 7 мај 2024 година, ја одбележа бојкотот од повеќето западни земји кои одбија да ...

Путин положи заклетва за петтиот претседателски мандат, македонскиот амбасадор ја бојкотираше инаугурацијата во Москва

Рускиот претседател Владимир Путин денеска на сцелена церемонија во Кремљ положи заклетва за нов шестгодишен мандат, кој е петти негов откако дојде на власт во 2000 година. Во краткиот инаугуративен ...

Фото: Телеграм

Активисти на окупираниот Крим ги бојкотираат руските лажни „претседателски избори“

Активистите на движењето „Жолта лента“ продолжуваат да ги бојкотираат лажните претседателски избори што Русија се обидува да ги одржи во окупираниот Крим како дел од напорите за граѓански отпор против ...

Фото: Слобден печат

Тензии во Чашка: Директорката ги пријави за малтретирање родителите што протестираа

Тројца од присутните на вчерашните протести пред ОУ „Тодор Јанев“ во општина Чашка, денеска беа на информативен разговор од полициска станица. Директорката на училиштето Елена Николова ги пријавила за физичко ...

Фото: Скриншот

Тензии во Чашка, полицијата со жив штит ја одбрани директорката од толпата, кој стои зад протестите?

Полицијата мораше да интервенира и спречи поголем инцидент кога група родители на ученици oд училиштето „Тодор Јанев“ во Чашка, кои трета недела ја бојкотираат наставата поради одлуката на Министерството за ...

На овие избори ќе има понуда за сите, само за милион бојкотери на „Северна“ не?!

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Како никогаш досега, за љубителите на сите идеологии, бои и нијанси на политичкиот спектар, на овие избори ќе има јасна и конкретна политичка понуда. Има понуда за ...

Во живиот песок на глупоста

Мислев дека исчезнаа сите можни причини да си го трошам времето и зборовите на еден политички штетник и апсурден лик каков што е Ѓорге Фикус Иванов, но на ова ме ...

Агатангел со „христијански“ повик за бојкот

Македонската православна црква, Вардарска епархија предводена од владиката Агатангел, два дена по повод празникот Мала Богородица на верниците им подели промотивни флаери против промена на името. Исто така овие материјали ...

Добро утро со Орданоски

Христијан е на колена!

пишува: Сашо Орданоски Морам да признам дека секој нов ден поминат со политичарот Христијан Мицкоски носи сè поголеми изненадувања. Земете го, на пример, последниот, викендашки антиреферендумски митинг во Штип... Во ...

Кривично можат да бидат гонети оние што присилуваат на бојкот

Академикот Владо Камбовски на денешната прес-конференција, запрашан за неговата неодамнешна изјава за оние кои ќе бојкотираат на референдумот, рече дека недозволиво е граѓани да одат од врата на врата и ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER