fbpx
Одбележување на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2023 (фото ЦИВИЛ)
Александар Даштевски, ДИК (фото: МИА)

Tag: бојкот

Фото: Слобден печат

Тензии во Чашка: Директорката ги пријави за малтретирање родителите што протестираа

Тројца од присутните на вчерашните протести пред ОУ „Тодор Јанев“ во општина Чашка, денеска беа на информативен разговор од полициска станица. Директорката на училиштето Елена Николова ги пријавила за физичко ...

Фото: Скриншот

Тензии во Чашка, полицијата со жив штит ја одбрани директорката од толпата, кој стои зад протестите?

Полицијата мораше да интервенира и спречи поголем инцидент кога група родители на ученици oд училиштето „Тодор Јанев“ во Чашка, кои трета недела ја бојкотираат наставата поради одлуката на Министерството за ...

На овие избори ќе има понуда за сите, само за милион бојкотери на „Северна“ не?!

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Како никогаш досега, за љубителите на сите идеологии, бои и нијанси на политичкиот спектар, на овие избори ќе има јасна и конкретна политичка понуда. Има понуда за ...

Во живиот песок на глупоста

Мислев дека исчезнаа сите можни причини да си го трошам времето и зборовите на еден политички штетник и апсурден лик каков што е Ѓорге Фикус Иванов, но на ова ме ...

Агатангел со „христијански“ повик за бојкот

Македонската православна црква, Вардарска епархија предводена од владиката Агатангел, два дена по повод празникот Мала Богородица на верниците им подели промотивни флаери против промена на името. Исто така овие материјали ...

Добро утро со Орданоски

Христијан е на колена!

пишува: Сашо Орданоски Морам да признам дека секој нов ден поминат со политичарот Христијан Мицкоски носи сè поголеми изненадувања. Земете го, на пример, последниот, викендашки антиреферендумски митинг во Штип... Во ...

Кривично можат да бидат гонети оние што присилуваат на бојкот

Академикот Владо Камбовски на денешната прес-конференција, запрашан за неговата неодамнешна изјава за оние кои ќе бојкотираат на референдумот, рече дека недозволиво е граѓани да одат од врата на врата и ...

Прогледаа пред амбисот во чие создавање учествуваа, сега не канат да скокнеме во него

По 10 години, некои ги отворија очите. Ја видоа својата земја речиси уништена, на работ на амбисот. А во тоа уништување учествуваа и самите, со својот молк, апологирање и релативизирање. ...

Добро утро со Орданоски

Ти ги крстиш, они прдат!

пишува: Сашо Орданоски Вниманието со кое меѓународната заедница, на различни, до највисоки нивоа се труди да го поддржи актуелниов македонски напор за успешно одвивање на нашава евро-атлантска приказна, е трогателно. Писма, ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER