fbpx
Одбележување на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2023 (фото ЦИВИЛ)
Александар Даштевски, ДИК (фото: МИА)

Tag: бојкот

фото: Роберт Атанасовски

Војна

Што ќе се случи ако Референдумот не успее? Парламентот ќе го прими на знаење резултатот, ќе се отвори глупава, мачна и долга анти-дебата која ќе ја прекине Талат Џафери и ...

Повици во Турција за бојкот на американски производи

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска најави дека Турција ќе ги бојкотира електронските уреди произведени во САД, како реакција на влошените односи меѓу Анкара и Вашингтон.  - САД економски не напаѓаат ...

Фотографија: Робер Атанасовски

Право на референдум и право на бојкот

Референдумот е право. Право на граѓаните да кажат што мислат за одредена работа од важност за поголем број граѓани. Референдумот е можност за влијание. Можност граѓаните да бидат информирани за ...

Аман, Бачев, не ме брани!

Националистите и фашистите можат да здивнат. Нивната победа е на повидок, бидејќи конечно го добија ликот што ќе ги води во овој решителен бој за правото да останат во калливиот ...

Лидерот на десничарската проруска партија Единствена Македонија, Јанко Бачев, со руско знаме и со знамето со ѕвездата од Кутлеш в раце се качи на полициската оклопна кола, на протестот пред Собранието на 17 јуни 2018 против договорот за името со Грција, кој заврши со судир меѓу демонстрантите и полицијата при обид да се пробие кордонот и во кој имаше и повредени.

Јанко Бачев на чело на анонимни структури со живописни имиња за бојкот на референдумот

Јанко Бачев, кој неодамна ја ребрендираше својата мини политичка партија Народно движење на Македонија во Единствена Македонија, се стави на чело на кампањата „Македонија бојкотира“ за бојкот на референдумот што ќе ...

Ердоган најави бојкот на Израел по изборите

Турција ќе ги ревидира економските односи со Израел по претстојните избори на 24 јуни, изјави турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган. Изјавата на Ердоган доаѓа откако Организацијата за исламска соработка (ОИЦ) ...

Добро утро со Орданоски

Понудени, како почестени, па вие видете што ќе правите

пишува: Сашо Орданоски Одлуката на Апелациониот суд да ги потврди сите решенија за продолжување на притворите за осомничените за учеството во настаните од 27 април минатата година наведува на заклучокот дека ...

Page 2 of 4 1 2 3 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER