fbpx
Фото: Загреб.инфо
Фото: Укринформ
Фото: Ангел Ангеловски / ПМД
Фото: Укринформ
Фото: МИА
Фото. МИА
Фото: Б. Јордановска / ЦивилМедиа
Фото: ЕВН

БРЗА ПОШТА

Мицкоски ги признава заслугите на Заев за придобивките од иницијативата „Отворен Балкан“

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за белградска “Политика“, ги призна заслугите на поранешниот премиер Зоран Заев за отварањето на процесот „Отворен Балкан“, како единствената шанса што им...

Read more

Мицко, ма немој да ме ј…

ДРАГАН МИШЕВ Аман до кога? Со фејкерскиот патриотизам, божемната загриженост за иднината, кобајаги  осудите набугарските клубови, на изјавите на бугарските политичари, а сето тоа се ваши сопствени инсталации. Глумење лудило,...

Read more

Топ 5 професии кои би можел да ги работи Путин по (рас)паѓањето од власт

ДРАГАН МИШЕВ Откако станува се поизвесно дека деновите како претседател на РФ му се избројани, време е Владимир Путин да размисли што понатаму со неговата професионална кариера ( ако ги...

Read more

Непрекинати напади: Универзитетот „Тарас Шевченко“ беше погоден со руски проектил во пресрет на новогодишната ноќ

Катерина Соколова, Институт за новинарство, Кијив, во Прес центарот на Цивил во Скопје, декември 2022 (фото: ЦИВИЛ)

КАТЕРИНА СОКОЛОВА Специјално за ЦивилМедиа од Кијив, Украина Националниот универзитет „Тарас Шевченко“ во Кијив беше мојот втор дом од 2009 година кога дојдов од Луханск да студирам. Овде дипломирав и...

Read more

Мицкоски, мачна душо

СОТИР ГАБЕЛОСКИ  Со години си ја мачиш душата. На почетокот не' мачеше и нас, па видовме каков си и сега ни' е смешно. Тешко ти е оти се залажуваш. Нас,...

Read more

„Изум“ на Путиновата Русија: Пред да загинете, ќе ви ја замрзнеме спермата… Бесплатно!

Фото: Укринформ

Соочен со очај и притиснат до ѕидот, рускиот претседател Владимир Путин сега „измисли“ нов метод за да ги „заведе“ руските војници да војуваат во агресијата врз Украина. Меѓу многуте „аргументи“...

Read more

Потоп од глупава водителка

Утринска програма на Македонско радио Прва програма... Тема дуално образование ... На темата, интелигентна млада девојка средношколка зборува за тоа како по прв пат по долго време се организирале средношколци со...

Read more
Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER