fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: ресен

илустрација: Мирослав Стојановиќ - Шуки

Обид за поткуп на гласачи во ресенско

Набљудувачите на ЦИВИЛ цел ден пријавуаат случаи на кршење на изборниот молк. Според информациите од набљудувачите во ресенскикот регион, активисти на политичка партија вршеле поткуп на гласачи за 4.500 денари. ...

Љамковски: Египќаните во Македонија се граѓани од втор ред!

ЦИВИЛ Медиа разговараше со Зизо Љамковски, претставник на ресенското здружение „Изида“, кое ги застапува правата на заедницата на Египќаните, за социјалната и политичката состојба на Египќаните во Македонија, и за ...

Говор на омраза на „прославата“ на ВМРО-ДПМНЕ во Ресен!

Викање, говор на омраза и националистички закани, провокации.... Така симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ, во понеделникот вечерта, ја славеа победата на својата партија низ улиците на Ресен. Видеото е снимено пред штабот ...

„Фантомите“ го сардисаа Ресен!

Избирачкиот список е затворен на синоќешната седница на ДИК, но не само што не е исчистен, туку е преполн со идентитети коишто реално не живеат во општина Ресен. Доколку не ...

Page 1 of 2 1 2

CIVILMEDIA NEWSLETTER