fbpx

Tag: деманти

24 ЧАСА: Од утре 25 категории на производи ќе имаат најмалку 10 отсто пониски цени; Османи, Заев, Груевски со деманти за наводни тајни средби во Будимпешта; измени во Законот за ДДВ

ВЕСТ НА ДЕНОТ Владата денеска на седница  донесе одлука со која ќе се намалат цените на над 50 прехранбени производи за најмалку 10 проценти. Референтна цена за намалувањето на цените ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER