fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху
Фото: МИА архива
Специјалниот претставник на Стејт департмент за Западен Балкан, Габриел Ескобар (фото: МИА)

Tag: Ден на вооружените сили

Зеленски го честиташе Денот на вооружените сили на украинската војска

Украинскиот претседател Володимир Зеленски им го честиташе на  Денот на украинските вооружени сили на војниците на Украина, ја пренесува Укринформ честитката објавена на Телеграм канал на шефот на државата. „Нашите ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER