fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: дипломи

Војо Маневски

Св. Климент подучувал или делел дипломи?

 ВОЈО МАНЕВСКИ    Државниот празник Св. Климент се одбележува, се споменуваат неговите дела и се повикува неговата заштита над црквата, градот и државата. Историчарите нека елаборираат каде е роден, како ...

Кумановец со лажни дипломи станал универзитетски професор

Полицијата поднесе кривична пријава  против М.М.(47) од Куманово за сторено продолжено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“, кој е осомничен дека противправно се стекнал со факултетска, магистерска и ...

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Министерството за образование молчи за одлуката на Турција да не ги признава македонските дипломи!

Министерството за образование и наука не излегува со официјален став, по одлуката на Турција да не ги признава дипломите од Македонија. ЦИВИЛ Медиа се обрати до МОН, но од вчера ...

Турција нема да ги признава македонските дипломи!

Според ТВ Алсат М, која го обезбедила документот, уште на 12-ти декември минатата година, Турција го поништила договорот со Македонија за меѓусебно признавање на дипломите.  Одлуката, потпишана од претседателот Реџеп ...

Ова е универзитет за Латинска Америка, каде имало воени режими!

Откако Одборот за акредитација и евалуација на високото образование издаде дозвола за формирање на нов државен универзитет на македонски јазик во Скопје -  “Дамјан Груев”, ЦИВИЛ Медиа разговараше со професори ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER