fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: Dogovor

Прванов: Договорот е прв чекор кон подобрување на односите меѓу Македонија и Бугарија

Потпишувањето на Договорот за добрососедство меѓу Бугарија и Македонија е добар прв чекор кон подобрување на односите меѓу двете земји, изјави поранешниот претседател на Бугарија, Георги Прванов за Бугарската национална ...

Жешка политичка недела и активно граѓанско општество

НЕДЕЛЕН ПРЕСЕК: Турбулентна и напната политичка недела остана зад нас. Секако, настан кој ја одбележа неделата е политичкиот договор постигнат меѓу четирите партии вклучени во процесот Пржино. Со посредство на американскиот ...

Орданоски: Разговорите Нуланд – Груевски се дел од гаранциите за надминување на кризата!

„Полицијата и тајната полиција играат диспропорционални, важни улоги во општествените промени. Гледам дека тука се сконцентрираше опозицијата, да се направат што може повеќе блокирања на евентуалните иницијативи на власта, повторно ...

Преговори за спас на криминалците

Во врска со Пржино и сега Виена... Сакам да ми објасни некој дали се преговара за судбината на Република Македонија, за ново позиционирање на партнерите Никола Груевски и Али Ахмети ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER