fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: една изборна единица

Поголемите политички партии предлагаат една изборна единица со пет отсто праг и со отворени листи

Поголемите политички партии во Собранието на денешната прес-конференција истакнаа дека предлагаат една изборна единица со пет отсто праг и со отворени листи. Пратеникот на СДСМ, Миле Талевски истакна дека неговата ...

Џабир Дерала

Политичарите ги киднапираат процесите, ги уништуваат, а потоа други им се виновни

ЏАБИР ДЕРАЛА Во последно време, сè погласни се политичарите со иницијативи за измени во изборниот систем. Една изборна единица е најновата играчка во македонската политичка игротека. Истовремено, дел од политичарите ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER