fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: Евромајдан

Протести Евромајдан-Кијив 2014 година Фото: Wikipedia

Зеленски: Протестите на Мајдан пред 10 години беа „прва победа на денешната војна“

Протестите на Мајдан избувнаа кон крајот на 2013 година кога претседателот Виктор Јанукович поддржан од Кремљ го отфрли трговскиот договор за асоцијација со Европската унија. Украинскиот претседател Володимир Зеленски во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER