fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: фамилија

ЧЕ БИДЕ

Измина 2017. Во многу нешта поразлична од другите. Пишува: Денис Јанкуловски Донесе долго очекувана промена на власта. Борбата која ја водевме против Ѕверот, против фамилијарната мафија конечно вроди со плод. ...

Последно спомнување на Никола

„Шутка не ти бега Никола“ е она што следи. И би Конгрес. И го избраа единствениот Никола после Никола. Демократски. Всушност тоа е нивни проблем. Како и зошто вака избираат ...

Добро утро со Орданоски

Бројот на уапсени допрва ќе расте

Пишува: Сашо Орданоски Полека се соголува суштината на политиката на ВМРО-ДПМНЕ кон Македонија: или осомничените и обвинети криминалци од таа партија ќе бидат пуштени на слобода (за да немало „реваншизам“); а ...

Добро утро со Орданоски

Нова Фамилија? Не, фала!

Пишува: Сашо Орданоски Кога ќе се нафатите да пишувате дневна колумна, тогаш некои приказни сами ви доаѓаат. Оваа е една таква... Низ неколку скопски чаршиски друштва деновиве слушам различни варијанти на ...

Добро утро со Орданоски

Бојата на глупоста

пишува: Сашо Орданоски Има извесна доза на мазохизам во експериментот што го спроведува Бранко Героски, иако и тој веројатно знае дека тоа никако не може да заврши добро по него. ...

Добро утро со Орданоски

„Салто мортале“ на Јово Вангеловски

пишува: Сашо Орданоски Занимлива е стратегијата на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски за избегнување на сопствената одговорност за сомневањата за тешки злоупотреби во судството во корист на најразлични криминали ...

Станковиќ: Македонија да стане држава во која криминалците наместо во политика, ќе одат во затвор!

„Имавме една страотна декада, во која како со гума беше избришана правната држава. Имавме декада на тотално безумие во кое киднапираните институции и целото партизирано општество станаа сопственост на една ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER