fbpx
По конструктивна дискусија од страна на претставниците на синдикатите во однос на предлогот, се донесе заклучок  синдикалните организации да го разгледаат предлогот и да достават забелешки или нови предлози до Министерството за труд и социјална политика.
Фото: Џ. Дерала / ЦивилМедиа
Бранко Тричковски, колумнист
Од одбележувањето на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2022 (фото: ЦИВИЛ)
фото: Едуард Крижанивскиј

Tag: фејсбук

Фотомонтажа: Драган Мишев / ЦивилМедиа

За моќта на будалаштините

Поттикнат од се поголемиот број дезинформации кои се споделуваат на социјалните мрежи, Илијанчо Гаговски на својот Фејсбук профил, во пост со наслов „ За моќта на будалаштините“ пишува за една ...

Леана Тачи: Срамно и профитерски е да собирате партиски поени на ваков протест

Пејачката и активистка Леана Тачи вечерва на својот фејсбук-профил упати критика поради злоупотребата на протестот за скандалот со кражбата на лекови на Клиниката за Онкологија од страна на опозицијата, која ...

Маричиќ: Преговорите со ЕУ се национален интерес, имаме шанса што не смее да ја пропуштиме

Продолжувањето на преговорите со ЕУ е национален интерес, порача вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ. Со седницата на Комисијата за уставни прашања започнуваме дебата за процесот кој ќе биде тест ...

Аријанит Хоџа: Целосно се оградувам од политичкото дејствување во таканаречениот „опозициски блок“

Заменик претседателот на Движењето БЕСА, Аријанит Хоџа во објава на својот фејсбук-профил се огради од таканаречениот опозициски блок на Билал Касами, Изет Меџити и Африм Гаши. „Почитувани активисти, поддржувачи, симпатизери ...

Зоран Иванов: АВТОГОЛ – вмродпм-НЕ!!

Новинарот и аналитичар Зоран Иванов во објава на својот фејсбук-профил го опиша како „автогол“ одбивањето на ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставните измени во Парламентот и со тоа да ја блокира ...

Зоран Иванов (фото: Б. Јордановска/ЦИВИЛ)

Зоран Иванов: И историски и современо, ВМРО- ДПМНЕ е и бугарска и македонска политичка партија

Новинарот и аналитичар Зоран Иванов во објава на Фејсбук истакна дека „и историски и современо, ВМРО- ДПМНЕ е и бугарска и македонска политичка партија“. - Бугарска со Александров и Михајлов ...

Под мотото „Враќање дома“ во Прилеп отворен 57 МТФ „Војдан Чернодрински“, министерката за култура смета дека фестивалот е едно од најсилните оружја со кое успешно ја чуваме и развиваме македонската уметност

Под мотото „Враќање дома“, со доделување на наградите за животно дело на актерите Петар Темелковски и Петар Мирчевски, синоќа пред платото на прилепскиот дом на културата „Марко Цепенков“ свечено беше ...

Директорот на ЈП „Паркови и зеленило“ – Скопје поднесе оставка

Вршителот на должност директор на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ – Скопје, Зухејр Реџепи во објава на Фејсбук страницата на претпријатието извести дека поради здравствени причини поднесува оставка на функцијата. ...

Маричиќ: Триесет години членство во ООН – нашата генерација има обврска да ја заокружи македонската интеграција со членство во ЕУ

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ по повод 30 години од членството на Северна Македонија во Организацијата на обединетите нации порача дека оваа генерација има обврска да ја заокружи македонската ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER