fbpx
Фото: Кабинет на претседателот на државата Стево Пендаровски

Tag: интеграции

Скопје не се откажува од комуникацијата со Софија, Борисов се надева на решение следната година

Министерот за надворешни работи Бујар Османи информира дека продолжува комуникацијата меѓу Скопје и Софија во насока на изнаоѓање решение, додека бугарскиот премиер Бојко Борисов изрази надеж дека следната година ќе ...

Маричиќ: Жалам што ВМРО-ДПМНЕ, која учествува и во владата, се постави крајно неодговорно и недржавнички во овие моменти

Во вториот дел од интервјуто со Бојан Маричиќ, Национален координатор за интеграции во ЕУ, правен експерт, разговараме за пропагандата, дезинформациите како и за лажните вести. Тој одговара и за политичките ...

(ОБНОВЕНО, транскрипт и видео, 1. дел) Маричиќ: Допрва ни претстојат битки, но правецот е вистински, вратите на ЕУ се отворени

Во првиот дел од интервјуто со Бојан Маричиќ, Национален координатор за интеграции во ЕУ, правен експерт, разговараме за напредокот на Северна Македонија во процесот на интеграциите во ЕУ. Тој одговори ...

Маричиќ: Допрва ни претстојат битки, но правецот е вистински, вратите на ЕУ се отворени

ЦИВИЛ МЕДИА разговараше со Бојан Маричиќ, Национален координатор за интеграции во ЕУ, правен експерт, кој во владата доаѓа со големо искуство од граѓанското општество. https://www.youtube.com/watch?v=13WmA9cgNTs&feature=youtu.be Во првиот дел од интервјуто ...

Атрактивна агенда на конференцијата „Македонски перспективи: Како до Европа?“

Со 22 говорнички и говорници во агендата и со пријавиени дополнителни десетина дискусии, конференцијата „Македонски перспективи: Како до Европа?“ ветува настан што ќе придонесе кон јавната дискусија на најважните теми ...

Шекеринска: Македонија и ЕУ не смеат да ја пропуштат сегашната шанса

Македонија и ЕУ не смеат да ја пропуштат сегашната шанса, порача денеска вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во Париз, каде учествува на годишниот состанок на Европскиот совет за надворешни работи ...

Page 18 of 20 1 17 18 19 20

CIVIL MEDIA NEWSLETTER