fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Иво Котевски

Челниците на ВМРО-ДПМНЕ во СЈО, Груевски на „заслужен одмор“ во странство!?

Специјалното јавно обвинителство денеска продолжи со распитот на дел од осомничените во случајот „Талир“, којшто се однесува на незаконското финансирање на ВМРО-ДПМНЕ. Во СЈО се појави директорот на Центарот за комуникации, Иво ...

Итнa проверка на избришаните и спорни гласачи кои ќе се вратат во Избирачкиот список!

Експертите бараат да се изврши итна проверка на околу 30.000 граѓан(к)и кои беа избришани од Избирачкиот список, но и на околу 172.000 гласачи коишто беа ставени на посебен Избирачки список. ...

Груевски им се закани на наводните „полначи на кутии„!?

На вчерашниот митинг во Кочани, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, обелодени дека опозицијата, наводно здружена со „подземени структури, особено кај албанските радикали“, заговарала идеја за полнење на гласачките кутии на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER