fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: изложба

Ана Франк во Скопје

Изложбата „Ана Франк – Историја за денес“ ќе се отвори во Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите од Македонија, денеска во 19 часот. Целта на оваа изложба е да се ...

Page 8 of 8 1 7 8

CIVIL MEDIA NEWSLETTER