fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: изолација

Епа, Македонче, епа чорба

ДРАГАН МИШЕВ Хрватска по 11 години членство во ЕУ: Бруто домашниот производ порасна од 55 на над 65 милијарди евра во 2022 година; невработеноста падна од 17 на 6 на ...

Фото: Укринформ

Путин не е добредојден на церемонијата по повод 80-годишнината од Денот Д во Франција

Русија ќе биде поканета да испрати свои претставници на меѓународната церемонија за комеморација на 80-годишнината од Денот Д. На комеморацијата ќе присуствуваат голем број светски лидери, вклучувајќи го и американскиот ...

Ковачевски: За првпат имаме блокада на државата што е од внатре, не смее опозицијата да остане коалиција на изолационизам

Ние во моментов се соочуваме со блокада на државата од внатре. Ако досега сме имале блокади од надвор, сега за првпат имаме блокада која што е од внатре. Не смее ...

Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

„Господине“ Мицкоски, што правите вие тука?

ДРАГАН МИШЕВ Колку актуелно звучи и ден денес прашањето упатено до тогашниот, сегашниот, и најверојатно идниот опозициоски лидер, на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во спотот за изборната кампања во 2021 година: „Господине“ ...

СДСМ: Милитаристичките изјави на Мицкоски покажуваат дека е заложник на Апасиев

Христијан Мицкоски е политичар без став и визија за стратешките прашања и делува против интересите на државата и на граѓаните, се вели во соопштението на СДСМ, Затоа Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ...

Ковачевски: Мицкоски за малку ќе почнеше да се натпреварува колку луѓе убил во воен конфликт

Премиерот Димитар Ковачевски во гостувањето во „360 степени“ повтори дека во земјата на политички план постојат два концепта. -Едниот концепт е за европска Македонија, политички партии, организации, институции кои што ...

Македонија оди по тенка жица

Сѐ можеше да биде подобро. Буквално сѐ. Првата грешка од почетокот на отпорот против диктаторчето и неговата Фамилија беше да се седне со нив на преговарачката маса. Тоа го бараше ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER