fbpx

Tag: јавен линч

Џабир Дерала (фото: Кирил Михаилов)

Линч на наставниците

ЏАБИР ДЕРАЛА Истиот ден беа познати името и презимето на наставничката што беше приведена во полициската акција во Скопје во која беа запленети дрога, оружје и пари, и беше откриена ...

Џабир Дерала (фото: Кирил Михаилов)

Не само што нема зошто да му се извинам на Мицкоски, туку јас барам извинување од него

ЏАБИР ДЕРАЛА Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на социјалните мрежи (26 февруари 2023 г.) се впушти во непримерен и груб вербален атак врз мене лично и неколку интернет портали кои ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER