fbpx
Фото- принтскрин на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: кандидат за градоначалник

Неофицијално, Даниела Арсовска, кандидатка за Скопје на местото на Коце Трајановски, ВМРО-ДПМНЕ молчи

Во отсуство на официјални информации за кандидати за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори, во јавноста растат шпекулациите околу имињата за можните кандидати. Според последните информации кои ги пренесува ...

Тарчуловски денеска на суд за надомест на штета од милион евра

Кандидатот за градоначалник на Општина Кисела Вода, актуелниот пратеник Јохан Тарчуловски, денеска, ден пред изборниот молк треба да се појави во Основен суд Скопје 2, на расправа за предизвикана штета ...

Кандидат за градоначалник на ТМОРО се води како починат!?

Кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром, од партијата ТМРО, на лидерот Ванчо Шехтански, се води како починат. Од ТМРО изјавија дека се сомневаат во изборни нерегуларности, затоа што нивниот кандидат за ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER