fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: КБС

Косовскиот претседател Османи пред КБС : Вашата подготвеност да ја браните државата не прави горди

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, одржа годишен говор пред припадниците на Косовските безбедносни сили (КБС). Османи во обраќањето имаше поинаков изглед, таа носеше униформа на КБС. За време на нејзиниот ...

„Новости“: Припадници на КФОР обучуваат членови на КБС

Припадници на американските воени сили во редовите на КФОР со недели, на планината Бајгора, обучуваат членови на Косовските безбедносни сили за идната војска на Косово, објави белградскиот весник „Вечерње новости“. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER