fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: КНАУФ

Фото: НАЗК

Украина го додаде германски Кнауф на листата на спонзори на војната

Украинската Национална агенција за спречување на корупцијата (NACP) го додаде германскиот производител на градежни материјали Кнауф на листата на меѓународни спонзори на војната, објави NACP, пренесува Укринформ. „Само во 2022 ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER