fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа
Гордана Силјановска Давкова / Социјални мрежи

Tag: кокнтраофанзива

Зеленски за „Волстрит џурнал“: Украина е подготвена да почне контраофанзива

Украина е подготвена да започне контраофанзива со цел да ги врати териториите окупирани од Русија, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски во интервју објавено денеска за Волстрит џурнал, пренесува МИА. „Силно ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER