fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: конфискација

Комисија во американскиот Сенат усвои предлог-закон за конфискација на руски имот

Комитетот за надворешни работи на американскиот Сенат усвои нацрт-закон со кој се отвора можност за конфискација на руски имоти во САД и предавање на тие пари на Украина за финансирање ...

Колумбиските власти конфискуваа имот на вдовицата на Пабло Ескобар

Колумбиските власти вчера наредија конфискација на имот на вдовицата и на соработници на наркобосот Пабло Ескобар. Наредбата доаѓа 25 години по смртта на Ескобар. Властите утврдиле дека имотот на Викторија ...

Владата ќе изготви Стратегија за финансиски истраги и конфискација на имот!

Министерствата за правда и за финансии ќе доставуват номинации за членови на Работна група за изготвување на Стратегијата  На вчерашната седница, Владата ја разгледа и усвои информацијата на Министерството за ...

НЕДЕЛНА АНАЛИЗА: Македонија – земја на протести, на шест дена пред историските избори!

Државата ни наликува на еден голем плоштад, каде во секој агол, секоја од 11-те партии и коалиции, учеснички на предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември - по само шест ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER