fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА архива
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа

Tag: Красниќи

Амбасадата на САД во Приштина ги повика невладините, политичарите и дипломатите на дискусија за формирањето на Заедницата

Американската амбасада во Приштина, најави дека на 31 јануари ќе одржи дискусија за Заедницата на српските општини (ЗСО) во Косово. „Покануваме разновидна група лидери на граѓанското општество, владини претставници, политички ...

Косовски аналитичари за ЦИВИЛ Медиа: Вучиќ го прифати француско-германскиот предлог, сега притисокот е врз владата на Курти

Србија ризикува изолација од Европската Унија и Соединетите Американски Држави (САД) доколку не се согласи да соработува во реализацијата на француско-германскиот план за нормализација на односите со Косово. Веста ја ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER