fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Куцубис

Коѕијас и Куцубис разговарале за Македонија, Албанија, Турција и Кипар

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на денешната прва од серијата брифинзи со лидерите на политичките партии го информирал Димитрис Куцубас, лидерот на грчките комунисти за разговорите со властите во Македонија ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER