fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот

Tag: Левица

Апасиев од Битола: На овие избори ќе победи Македонската платформа

Апасиев од Битола истакна дека пред граѓаните стојат три платформи во изборот за претстојните Парламентарни избори: ,,Имате три платформи. Првата платформа е Тиранска платформа зад која стојат необалистички партии на ...

ЗНМ го осуди правниот притисок кон Гоце Михајлоски и Михаела Димовска од ТВ Канал 5 од страна на Левица

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на политичката партија ЛЕВИЦА кон новинарот и уредник Гоце Михајлоски и новинарката Михаела Димовска од Канал ...

Ванковска под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата“ ја започна кампањата за претседател

Под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата“ професорката Билјана Ванковска денеска официјално ја започнува кампањата за претседател. Ванковска ветува чесна и интересна битка, во најмала рака, како што вели, дебата ...

Таравари: ВМРО-ДПМНЕ и Левица го поларизираат општеството со нивните радикални ставови, СДСМ треба да ги собере сите проевропски македонски партии и да направи кампања

„Членството на Алијанса за Албанците е најопозициското и антиДУИ членство. Опозициските албански партии коишто се сега, сите се деривати на ДУИ. Меѓутоа, ако ги анализирате сите три партии, понекогаш биле ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Спутник опозиција

ДРАГАН МИШЕВ Спутник е руски збор за сателит, и кога се толкува во астрономски контекст, и воопшто, спутник е општоприфатен термин во рускиот јазик за вештачките сателити на која било ...

Каевски: Дали вредностите на Енвер Хоџа ќе ги преговара Мицкоски на маса со коалицискиот партнер Левица?

Мицкоски ги сруши сите лажни маски на ДПМНЕ и ја призна желбата за коалиција со Левица. Наутро ДПМНЕ праќа соопштение против Левица а попладне Мицкоски зборува за коалиција со анти ...

Љупчо Зиков, главен и одговорен уредник на „Капитал“, панел на ЦИВИЛ - Попис: статистика, неп олитика/ Фотографија Биљана Јордановска, ЦИВИЛ

Зиков: Однесувањето на Левица во Собрание е израз на немоќ, веројатно пресметките им се дека немаат доволно гласови

„Нема да претстои период од година дена во кој ќе јадеме бурек, туку ние 32 години јадеме бурек. Ова се што се случува, ова вчера во Собранието.. па во побрутална ...

Апасиев се солидаризира со Хамас; Атанасоски: Левица е целосно проруска партија и e на страната на противниците на САД

Ултранационалистичката Левица на Димитар Апасиев до Собранието достави Резолуција за осуда на „израелската окупација“. Најголемите политички партии во земјата, без оглед на тоа што веќе ги изнесоа своите ставови во ...

Џабир Дерала, Форум за мир и дијалог, 13 август 2023 (фото: Рилинд Сулејмани)

БЕСЧУВСТВИТЕЛНИ И ВУЛГАРНИ ПОЛИТИЧКИ МОНСТРУМИ: Киднапирање на еден протест

ЏАБИР ДЕРАЛА Релативно долгиот одмор и отсуство од политичката сцена, не ѝ помогна на ултрадесничарската лумпен партија со лажно име (левица) да ја подобри својата ментална состојба. Исто беше и ...

Page 1 of 10 1 2 10

CIVIL MEDIA NEWSLETTER