fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Мишев

Мишев: Со убиството на Навални, Путин сака да ја убие надежта на Русите кои не се согласуваат со неговата политика

„Смртта на Навални беше последна етапа од репресијата што тој ја доживеа. Од властите, кои веќе не се ни диктаториски, туку терористички во Русија на чело со Путин. Репресијата врз ...

Осуда за вербалните напади против медиумите, Северна Македонија е силен сојузник на НАТО, можни сценарија за Украина во 2023 година

ТЕМА НА ДЕНОТ ЦИВИЛ: Вербалните напади против медиумите е напад врз слободата на говорот! „Цивил – Центар за слобода ги осудува сите облици на дискредитација на медиумите кои многу често ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER