fbpx
Фото- принтскрин на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: Муса Џафери

Незадоволната група од ДУИ за денеска најави прес-конференција

Незадоволната група од Демократската унија за интеграција (ДУИ) предводена од пратеникот Изет Меџити, градоначалникот на општина Сарај Блерим Беџети, на Чаир Висар Ганиу, како и Муса Џафери за денеска најавија ...

Младите на „Бeca“ бараат специјален суд за Али Ахмети и Муса Џафери

На вчерашниот перформанс „Специјален суд за ‘специјални’ криминалци“, што го изведе подмладокот на „Движењето Беса“ пред нивното седиште во трговскиот центар „Мавровка“, на симболичен начин, односно, зад затворски решетки, беа ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER