fbpx
Фото: Кабинет на претседателот на државата Стево Пендаровски
Фото: МИА

Tag: Пендаровски

Фото: Кабинет на претседателот на државата Стево Пендаровски

Претседателот Пендаровски се сретна со маратонецот Дарио Ивановски

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска во градскиот парк во Скопје се сретнал со маратонецот Дарио Ивановски, кој пред неколку дена постави нов македонски рекорд на маратонот во Севиља, Шпанија, ...

Фото: МИА

Губитничката од претходните избори Силјановска Давкова повторно со Пендаровски во трка за претседателската функција

Раководството на СДСМ донело одлука да поддржи втор претседателски мандат на актуелниот претседател Стево Пендаровски. Партиски извори информираат дека вчера на состанок на раководството на СДСМ е одлучено Стево Пендаровски да биде ...

Раководството на СДСМ му дава поддршка на Пендаровски за нов мандат за претседател на државата

Раководството на СДСМ попладнево донело одлука да поддржи втор претседателски мандат на Стево Пендаровски. Партиски извори информираат дека попладнево на состанок на раководството на СДСМ е одлучено Стево Пендаровски да ...

Фото: Скриншот

Светот згрозен од смртта на Навални, ОН бара истрага од Русија, реакции од САД и Европските лидери

Светот е згрозен од смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални. ОН бараат веродостојна истрага од Русија, реакции од САД и Европските лидери. Канцеларијата за човекови права на ОН ги ...

Пендаровски за смртта на Навални: Тажен ден за демократијата, човештвото изгуби цврст активист за човекови права

Македонскиот претседател Стево Пендаровски од Минхенската безбедносна конфереција изрази жалење за смртта на Алексеј Навални. Horrified by the death of Russian politician Alexei Navalny. Sad day for democracy, humanity lost ...

Пендаровски, Џафери и Османи на 60. Минхенска безбедносна конференција

Претседателот Стево Пендаровски од денеска ќе учествува на  60. Минхенска безбедносна конференција. Како што информира Кабинетот на претседателот Пендаровски, шефот на државата предвидено е да учествува на настанот „Дали Западен ...

Пендаровски: ЕУ првпат реагираше за злоупотреба на европското знаменце за Законот за игри на среќа

Претседателот Стево Пендаровски вели дека никогаш, за ниту еден закон, Европската унија писмено не реагирала да не се злоупотребува европското знаменце пред воопшто тој закон да биде донесен, како што ...

Пендаровски: ЕУ сериозно укажува, не треба да се повтори злоупотребата на европското знаме за носење закони

Претседателот на државава Стево Пендаровски порача дека Европската унија сериозно укажува на злоупотреба на можноста со европско знаменце и по кратка постапка да се носат закони, како што беше направено ...

Пендаровски: Наша должност е да ја сочуваме вистината за Холокаустот, споменот за неправдите и милионите жртви

Претседателот Стево Пендаровски упати порака по повод 27 јануари, Меѓународниот ден за сеќавање на жртвите од Холокаустот. Денешниот ден сведочи за едно од најстрашните злосторства во историјата на човештвото и ...

Page 1 of 11 1 2 11

CIVIL MEDIA NEWSLETTER