fbpx
Gaza war (Image by hosny salah from Pixabay)
Фото: Влада на РСМ
The Pentagon

Tag: Православна црква

Фото: Твитер

Путин е преплашен од контраофанзивата на Украина, во очај испрати верска икона на линијата на  фронтот за да го зајакне моралот

Воздушните напади врз Кијив беа обид да се поткопа моралот на Украинците, наместо тоа, тие само го зајакнаа. Очајниот Путин, како Сталин во 1941 година, испрати реплика на верска икона ...

Фото: Укринформ

Руски верски измами: Пропагандата на Кремљ видеата од Грција и Кипар ги прикажува како „сатански обреди“ на Православната црква на Украина

Русија продолжува да ја дискредитира православната црква на Украина. Две видеа кружат во медиумите на Кремљ, каналите Z-telegram и на TikTok. На едното видео монасите потпевнуваат и гласно викаат и тропаат ...

Руските пропагандисти со 10 години старо видео снимено во Русија „палат“ црква во Украина

Руските пропагандисти го пренесоа видеото старо 10 години снимено во рускиот регион Астрахан како ново видео од украинскиот регион Миколаев, пренесува Укринформ. Масовните медиуми во Кремљ и Телеграм Z каналите ...

Добро утро со Орданоски

Да не го мести некој струмичанецот?

Пишува: Сашо Орданоски Еден бивш висок југословенски, а потоа и македонски дипломат, одамна починат – кој својата врвна дипломатска кариера ја градеше и со сесрдна помош на УДБА – уште на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER