fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: притвори

Судиите како актери во шпанска серија!

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска ѝсе придружи на групата високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ за кои нема притвор, но остануваат без пасоши. Апелациониот суд Скопје одлучи присуството на ексминистерката ...

СЈО ќе ги обжали одлуките на Судот

Рокот во кој на судиите требаше да одлучат за мерките за обезбедување помина синоќа, но Кривичниот суд не изрече мерка притвор за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и експремиер Никола Груевски, за ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER