fbpx
Фото: МИА
Фото: Х
Фото: Архива
Фото: Скриншот
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)

Tag: приватни превозници

Скопјани и натаму ќе чекаат автобуси со часови, Арсовска објави нов оглас за приватните превозници

Иако според најавите овие денови се очекуваше градоначалничката Данела Арсовска да соопшти кому се доделени трите пакет-линии за превоз на 16 автобуски линии, со што конечно би се нормализирал јавниот ...

Три фирми ќе ги претставуваат приватниците, утре ќе поднесат понуди на огласот во Град Скопје

Три компании од постоечките 135 во иднина ќе ги претставуваат приватните превозници бидејќи автобуските линии се поделени во три пакети, вели за ЦИВИЛ Медиа Јовица Зафировски, претставник на превозниците. -За ...

Продолжува хаосот во јавниот превоз, Арсовска петти месец го „вежба“ трпението на Скопјани

Почнува петти месец како скопјани имаат проблем со јавниот превоз кој е во тотален хаос бидејќи приватните превозници не сообраќаат, а ЈСП нема доволно автобуси, а и тие кои ги ...

„Златното славејче“ ги олабави блокадите на приватните превозници?! Арсовска ја нема

Автобусите на приватните превозници од 6 часот утринава беа паркирани на булеварот „Илинден“ од семаформите после Влада до „МИ-ДА“. Како што беше и најавено, блокирана беше само десната лента од ...

Приватните превозници продолжуваат со блокада кај Мавровка, бараат да им се исплати долгот

Приватните автобуски превозници „Слобода превоз” и „Макекспрес” со блокада од околу 30 автобуси на раскрсницата кај Мавровка, односно булеварите „Гоце Делчев” и „Крсте Петков Мисирков”, бараат да им бидат исплатени ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER