fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: протечени документи

Фото: Евгени Пригожин со Владимир Путин / wikimedia commons

Пригожин го кине синџирот на Путин

Плимата на војната во Украина се сврте против руските платеници од „злосторничкото здружение“ Вагнер во најжестоката битка од војната во Бахмут, а на нивниот воз, управуван од „машиновозачот“ Пригожин, кој ...

The Pentagon

Вашингтон пост: Протечените документи нема да влијаат на текот на војната во Украина

Протечените документи на Пентагон кои се појавија на интернет најверојатно нема значително да влијаат на текот на конфликтот во Украина, се наведува во денешниот редакциски коментар на „Вашингтон пост“. Се ...

БИТКА ЗА БАХМУТ Украински војник на стража, декември 2022 (фото извор: Wikimedia Commons)

Што значи протекувањето на американските документи за војната

Очигледно тајни документи од американските агенции за руската агресивна војна во Украина со недели кружат на социјалните мрежи на Интернет. Во САД, медиумите известуваат за чувствителниот материјал на двете завојувани ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER