fbpx
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фотомонтажа: РИБАРО
ОЈО/ Фото Б. Ј., ЦИВИЛ
Емануел Макрон

Tag: Протести

Стано: Тврдењата дека ЕУ ги поттикнува антивладините протести во Србија се нонсенс

Целосен нонсенс се тврдењата дека Европската Унија се обидува да се меша во внатрешните работи и дека поттикнува антивладини протести во Србија, изјави денеска портпаролот на Европската комисија за надворешни ...

ГОЛЕМО МЕДИУМСКО ВНИМАНИЕ Првиот канал на ТВ Русија и други медиуми во земјата направија долги интервјуа со рускиот амбасадор во Белград, кој објасни“ што се случува во Србија

РУСКИ ЧАЈ ВО ПОСТИЗБОРНА СРБИЈА: Преку етикета за „Мајданизација“ до алиби за апсења и бруталност

Политичкиот врв во Белград, со помош на Путин, се обидува своите внатрешни противречности и флагрантно кршење на принципите за одржување демократски и слободни избори да ги префрли на ниво на ...

Тензично на протестите во Белград: Обид за упад во градското собрание, скршени прозорци, употребен солзавец и бибер спреј

Протест на опозицијата собрана околу коалицијата „Србија против насилство“ се одржува пред градското собрание во Белград. Ситуацијата е тензична. Граѓани ги кршеа стаклата на вратите од Градското собрание, полицијата ги ...

Фото: ЕПА

Протести во Тел Авив откако армијата призна дека по грешка убила тројца заложници

Стотици граѓани протестираа пред Министерството за одбрана во Тел Авив, откако израелската армија призна дека по грешка убила тројца заложници во Појасот Газа, кои ги држела палестинската милитантна група Хамас. ...

Фото: ЕПА

Најмасовен протест против Законот за амнестија во Шпанија, во Мадрид се собраа околу 170.000 лица

Околу 170.000 лица денеска маршираа низ улиците на Мадрид на досега најмасовниот протест против Законот за амнестија на каталонските сепаратисти, за кој се договорија шпанските социјалисти и сепаратистичките каталонски и ...

Фото: МИА архива

Во Париз се одржа голем протест против антисемитизмот

Десетици илјади луѓе излегоа денеска на улиците на Париз на протест под мотото „Граѓански марш против антисемитизмот“ поради зголемениот број антисемитски инциденти во Европа од избувнувањето на војната во Газа. ...

Протести во Ерусалем во ноември против Нетанјаху

Илјадници демонстранти пред домот на Нетанјаху во Ерусалим бараат негова оставка

Илјадници Израелци протестираат пред официјалната резиденција на премиерот Бенјамин Нетанјаху во централниот дел на Ерусалим, повикувајќи го израелскиот лидер да поднесе оставка по смртоносниот напад на Хамас на 7 октомври ...

Фото: МИА

Во Белград одржан 25-ти протест „Србија против насилството“

Во Белград со блокада на централните градски улици проевропската опозиција одржа нов, 25-ти протест „Србија против насилството“, со пар стотина граѓани, јави дописникот на МИА од Белград. И овој протест ...

Page 2 of 33 1 2 3 33

CIVIL MEDIA NEWSLETTER