fbpx
US Defense Secretary Lloyd Austin attends a press conference during his visit in Sofia, Bulgaria, 19 March 2022. (Photo by Georgi Paleykov/NurPhoto)
Германскиот министер за одбрана Борис Писториус
Џулијан Асанж беше инспирација за голем број протести низ светот (фото извор: Wikimedia Commons)
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата

Tag: ракетен напат

Фото: Икс

Синоќа руските агресори го ракетираа Кијив со балистички ракети, има жртви и разурнувања

Руски ракетен напад во раните утрински часови на 13 декември повреди најмалку 45 лица во областа Днипровски во градот, изјави градоначалникот Виталиј Кличко преку неговиот официјален канал Телеграма. Осумнаесет лица ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER