fbpx
Фото- принтскрин на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: Рамазан

Француски „Либерасион“ со провокативна карикатура во која се исмева гладот во Газа за време на рамазанскиот пост

Францускиот дневен весник „Либерасион“ објави провокативна карикатура на којашто се исмејува гладот на Палестинците во Газа за време на рамазанскиот пост. Се работи за карикатура нацртана од Корин Реј за ...

Ковачевски, домаќин на Ифтарска вечер: Обединети во вистинските вредности, градиме заедничка иднина

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва е домаќин на Ифтарска вечер, на којашто присуствуваат поглаварот на Исламската верска заедница, Реис ул Улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаи, министри и членови во Владата ...

Фото:  канцеларијата на претседателот

Зеленски: Моќта на молитвата на светиот месец Рамазан нека ни помогне да ја исчистиме Украина од руското безбожно зло

„Моќта на молитвата во овој свет месец Рамазан нека ни помогне да ја исчистиме Украина од руското безбожно зло, од оние кои навистина не веруваат во ништо, и затоа се ...

Украсен Лондон во чест на месецот Рамазан
фотографија / ББЦ

Централен Лондон украсен во чест на месецот Рамазан

Престолнината на Обединетото Кралство на Велика Британија, Лондон, го украси централниот дел од градот во пресрет на светиот исламски месец на постите, Рамазан. Британскиот медиум ББЦ објави фотографија од централен ...

Египет ја отвора границата со Појасот Газа за месецот Рамазан

Египетскиот претседател Абдел Фатах Ас Сиси нареди да биде отворен граничниот пункт со Појасот Газа за време на целиот свет месец Рамазан.  Граничниот пункт „Рафах“ со палестинската територија повеќето време ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER