fbpx
Мировен самит за Украина, Швајцарија, 15 јуни 2024
Претседателката на Швајцарија, Виола Амхерд и претседателот на Украина, Володимир Зеленски, на отворањето на мировната конференција, 15 јуни 2024
Фото: Укринформ

Tag: револт

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Вистински хаос на скопските сообраќајници, граѓаните револтирани

Раскопани улици, паркирани машини, метеж, нервозни граѓани, расправии е само дел од мачната слика на скопските улици на која граѓаните се сведоци секој ден. Скопје буквално врие поради ситуацијата во ...

Престанете да се однесувате кон нас како да сме разулавени бикови – а вие тореадори!

Теологот Хусеин Адеми реагира на лошиот однос на граничната полиција кои непрофесионално се однесуваат со теолозите (оџите). Имено, тој реагира на упатеното писмо до премиерот Зоран Заев, кој го потпишал ...

Државата нема слух за мојот слеп син!

Шума на билборди, автомобили, шахти, дупки, помош која постојано доцни, една автобуска карта без придружник, несовесност и дискриминација од институциите се секојдневието на средношколецот и музичар Виктор Тошевски,  кој е ...

Во „8 Септември“ се најавува инспекција во „одделот“ за неврохирургија

Револтирани група доктори за утре најавуваат дека инспекциска контрола ќе ја посети Граската општа болница „8 Септември“, поради, како што велат катастрофата што им се случува на пациентите што неврохируршки ...

На последниот работен ден, вработен во Твитер го деактивираше налогот на Трамп

Вработен во Твитер  вчера направи шега, во последниот негов работен ден во американската компанија, деактивирајќи го налогот на американскиот претседател Доналд Трамп. Во траење од 11 минути, посетителите на налогот ...

Големите проблеми на „малиот човек“ заслужуваат видливост и итни решенија!

Додека нашата јавност е преокупирана со политичките аспекти на општествената криза која нè тресе со години, Македонија умира, на секој чекор, со забрзани чекори. Тоа е страотната слика, која што ...

ЗНМ со повик до новинарите да не известуваат од насилните протести!

„Во знак на револт поради зачестените напади ги повикуваме сите новинари да не известуваат од вечерашниот протест на иницијативата 'За заедничка Македонија'. Во иднина, нашиот став во врска со покривање ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER