fbpx
Фото: СЕП
Обвинителот на МКС, Карим Кан. Фото: Х
Фото. Х

Tag: Самит Украина -ЈИЕ

Фото: МИА

24 ЧАСА: Самит Украина-ЈИЕ во борба против руската агресија; Русија ќе се обиде со дестабилизација на Балканот, смета Зеленски; фон дер Лајен најави купување оружје за Украина од замрзнати руски средства

ВЕСТ НА ДЕНОТ Македонскиот претседател Стево Пендаровски присуствува на Самитот Украина – Југоисточна Европа, во Тирана, Република Албанија, каде имаше средба со домаќинот, албанскиот премиер Еди Рама и украинскиот претседател ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER