fbpx
Фото/ Wikimedia commons

Tag: седница

Собраниската седница продолжува утре, опозицијата смета дека програмата на владата е далеку од ветувањата на ВМРО-ДПМНЕ

Мандатарот за состав на нова влада Христијан Мицкоски на денешната пленарна седница во своето експозе најави инвестиции, економско зајакнување на државата, намалување на невработеноста, раст на БДП. Пратениците од опозицијата ...

Седницата на Надзорниот одбор на М-НАВ за смена на раководството продолжува утре

Седницата на Надзорниот одбор во националниот давател за воздухопловни услуги М-НАВ за смена на раководството продолжува и утре, се до комплетирање на целокупната документација, информираат од М-НАВ. Надзорниот одбор во ...

Несогласувања меѓу членовите на Анкетната комисија за Онкологија за заклучоците

Членовите на Анкетната комисија за Онкологија на денешната седница не може да се усогласат за заклучоците од досегашната работа за утврдување на политичка одговорност. Претседателката на Анкетната Комисија за скандалот во ...

Вандалско однесување на Крмов и Апасиев во Собранието

Кратко по продолжувањето на собраниската седница попладнево вторпат беше прекината откако „вандалите“ на Левица, Борислав Крмов и Димитар Апасиев предизвикаа инцидент на говорницата во Парламентот. Тие постојано бараа седницата да ...

(ВИДЕО) Кавги и тепачка во албанскиот Парламент

Пленарната седница на албанскиот законодавен дом доцна попладнево почна тензично, со физичка пресметка меѓу пратеници на опозицијата и на мнозинството. Расправијата ескалираше кога пратеникот Бледион Налбати од Демократската партија физички ...

Костадиновска-Стојчевска на седница на Национална комисија на УНЕСКО: За да постигнеме успех, неопходно е секој да го понесе својот дел од обврските

Во Владата на Република Северна Македонија денеска се одржа седница на Националната комисија за УНЕСКО на РСМ, на која се дискутираше за одлуката и за заклучоците од 45. сесија на Комитетот за светско ...

Скопје ќе го добие првиот културно иновациски парк

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница ја разгледа и усвои информацијата од кабинетот на премиерот, за Иницијативата за формирање хибридни младинско иновативни центри на територија на Република Северна ...

Србија Совет за национална безбедност седница (Фото: Танјуг/N1)

Совет за национална безбедност: Српската војска останува во состојба на борбена готовност

Во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Србија денеска се одржа седница на Советот за национална безбедност посветена на последните случувања во Косово, објави N1. На состанокот на Советот ...

Page 1 of 14 1 2 14

CIVIL MEDIA NEWSLETTER