fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: сообраќајни несреќи

Најмалку 21 загинат во автобуската несреќа во северна Италија, меѓу жртвите има Украинци, Германци и Французи

Украинци, Германци и Французи се меѓу жртвите на автобусот што синоќа излета од надвозник во северна Италија и се запали, соопштија локалните власти. Најмалку 21 лице загина во трагедијата на ...

Двојно намалување на сообраќајните несреќи со жртви во првите два месеца од оваа година

Во јануари оваа година на подрачјето на СВР Скопје за 20 проценти се намалени сообраќајните незгоди со потешки последици, во споредба со јануари минатата година. Во првите два месеци од ...

Стоп на дивеењето на улиците!

Стоп на дивеењето на улиците и булеварите е мотото на утрешниот протест, кој ќе се одржи пред Собранието на Република Македонија, со почеток во 18 часот, организиран од здружението Критична ...

„Не летај, летувај“ заедничка кампања на МВР и РСБСП за намалување на сообраќајните незгоди

Едукација и подигнување на свеста за безбедно и одговорно патување во текот на летото и намалување на бројот на сообраќајни незгоди и жртви во нив е целта на едукативната кампања „Не летај, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER