fbpx
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба

Tag: советници

Логото на „Фени” ги скара советниците во Советот на Кавадарци

Да се врати логото на „Фени индустри” кое беше поставено пред општинската зграда бидејќи компанијата беше најголем донатор при реконструкцијата на кавадаречкиот плоштад, побара советникот Блаже Тасев на седница на ...

Груевски имал 91 советник и соработници кои годишно чинеле 1,73 милиони евра

Поранешниот претседател на Владата на Република Македонија Никола ГруеВски имал 91 советник и надворешни соработници за кои годишно биле издвојувани 1,73 милиони евра, објави денеска владината прес-служба. - Владата на ...

Добро утро со Орданоски

Сите луѓе на Премиерот

Пишува: Сашо Орданоски Брзината со која Заев именува советници во својот кабинет (сега се над 50) ветува дека можеме да очекуваме наскоро да го надмине бројот на советниците во кабинетот ...

Советниците на Алијанса за Албанците и Беса во Гостивар со обвинувања кон министерот Спасовски

Советничката група на коалицијата Алијансата за Албанците, Беса и ДНЕТ по напуштањето на вчерашната конститутивна седница на советот на општина Гостивар информираа дека оцениле оти е неразумно да бидат дел ...

Валандовските заштитници на животната средина не се откажуваат

Потребните 2.000 гласови за распишување на референдум, денеска жителите на Валандово ги собраа за само три часа. Како што на својата Фејсбук страница напишаа активистите од граѓанската иницијатива „Спас за ...

Заев заминува од Струмица за Скопје!

Вчерашната седница на Совет на општина Струмица, беше последна за претседателот  на СДСМ, Зоран Заев, кој најави дека нема повеќе да биде градоначалник на Струмица. Како што рече, во своето ...

И советниците на ВМРО-ДПМНЕ против Талески

Битолскиот градоначалникот Владимир Талески, осомничен во случајот „Транспортер“, продолжува да го диктира темпото во Советот на општина Битола и од домашен притвор.  Во отсуство на Талески, кој веќе три месеци ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER