fbpx
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Сунак

Фото: МИА

Сунак: „Владеењето на толпата“ ја заменува демократијата во Британија, ќе се преземат мерки

Велика Британија запаѓа во „владеење на толпата“ и полицијата ќе стори повеќе за да ја заштити демократијата во земјата, рече премиерот Риши Сунак, откако британската влада најави дополнителни средства за ...

Британскиот премиер Сунак во Кијив го претстави најголемиот пакет британска воена помош за Украина

Британскиот премиер Риши Сунак за време на неговата денешна посета на Кијив го претстави новиот пакет воено финансирање за Украина со цел земјата да се увери дека Западот продолжува да ...

Сунак: Британија е подготвена да ја поддржи Украина сè додека е потребно

Британскиот премиер Риши Сунак за време на денешната видео-конференција на која учествуваа лидерите на земјите од Г7 и членките на НАТО изјави дека Велика Британија е подготвена да ја поддржи ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Средбата Рама – Сунак со имигрантите на средина; се одмотува клопчето околу скандалот со „Престиж ресорт“; Американската комора бара приклучување на Косово во „Отворен Балкан“

На средбата на премиерите на Велика Британија и Албанија, Риши Сунак и Еди Рама, меѓу другото се договараше за составување заеднички тим за проценка на капацитетите на албанските затвори. Аферата ...

Сунак: Секој кој илегално ќе влезе во Велика Британија нема да може да остане

Секој кој илегално ќе влезе во Велика Британија ќе биде спречен да остане, изјави денеска британскиот премиер Риши Сунак. Во интервју објавено во весникот „Мејл oн сандеј“, Сунак рече дека ...

Британскиот премиер ја поддржа истрагата за справување со Ковид пандемијата

Британскиот премиер Риши Сунак го бранеше започнувањето на официјална истрага за справување со пандемијата на Ковид како „вистински начин“ за собирање детални информации за ова прашање, по протекувањето на комуникациите ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER